ZÁBAVNÉ ZVÍDÁLKOVO LÉTO

Zvídálek je zvědavé štěňátko, které se rozhodlo poznat přírodu a svět kolem nás. Vydává se na pravidelná lesní dobrodružství, chce se dorozumět se svým okolím, namáhá se s hravými úkoly, učí se dotáhnout věci do konce.

Pejsek2

ZÁBAVNÉ ZVÍDÁLKOVO LÉTO

Školka Zvídálek o.p.s. připravila pro děti alternativu příměstských táborů v klidném prostředí poblíž Hostivařského parku. Jedná se o koncepční týdenní bloky, které jsou kromě své zábavné stránky, orientovány na rozvoj dětské osobnosti v různých oblastech. Program je určen pro děti od 2 do 7 let. V případě věkové různorodosti budou děti rozděleny do dvou samostatných skupin a program bude uzpůsoben úměrně jejich věku. Maximální kapacita dětí v rámci jednoho týdne je 15 dětí. Pro děti jsou k dispozici zkušení pedagogové.

Je zajištěna zdravá strava – dopolední svačina, oběd a odpolední svačina. Samozřejmostí je také pitný režim po celý den.

Cena za týden je 1 750 Kč (do 15 hodin) nebo 2 000 Kč (do 17 hodin) a není v ní zahrnuto stravné ve výši    80 Kč/den.

Bližší informace získáte na www.skolkazvidalek.cz, info@skolkazvidalek.cz nebo telefonu: 724 013 543.

Těšíme se na Vás!

 

Program jednotlivých týdnů:

 13.7. -17.7.: Indiánské léto

Dobrodružný týden inspirovaný životem Indiánů zaměřený zejména na vnímání změn v přírodě, méně známé pohybové hry, zpěv za doprovodu Orfových hudebních nástrojů a výtvarné tvoření. Postavíme si například originální totem, vyrobíme kostýmy dle vlastní fantazie, vydáme se na stopovanou do lesa a projdeme stezkou odvahy.

 

20.7. – 24.7.: Duhové léto

Týden plný arteterapie. Rozvineme umělecké vnímání dětí, ukážeme jim svět plný barev, výtvarných technik, ale i správného držení tužky, nůžek a jiných výtvarných pomůcek. Hlavní roli v našem tvoření kromě barviček bude fantazie a té se ve Zvídálkovi meze nekladou. Tvořit budeme uvnitř i venku, na pomoc si kromě standardních technik vezmeme přírodu i vlastní tělo.

 

27.7. – 31.7.: Pohádkový týden chytrých hlaviček

Týden věnovaný hravému tréninku prázdninově zlenivělých hlaviček. V doprovodu pohádek vyřešíme řadu logických úkolů a zadovádíme si v barevné tělocvičně, venku na zahradě, ale i v lese. V rámci týdne se zaměříme na rovnoměrný pohybový rozvoj, rozvoj řeči a výslovnosti. Budeme čerpat i ze Zvídálkova zpěvníčku a naučíme se řadu nových básniček s pohybem. Nebude chybět ani výtvarná a dramatická složka.

 

3.8. – 7.8.: Týden malých neposedů

Pohybový týden plný legrace a písniček, v němž budeme testovat svoje tělo a schopnosti. Jedná se o sportovní týden orientovaný všemi směry. Vyzkoušíme si nové sporty a hry, ale budeme věnovat pozornost také tréninku rovnováhy, orientace, síly, mrštnosti, obratnosti a rychlosti. Na sklonku týdne se budeme moci pochlubit i výrobky z výtvarné dílny.

 

10.8. – 14.8.: Dobrodružný týden pěti pokladů

Dobrodružný týden pro holky a kluky, kteří se chtějí vydat po stopách pokladů. Budeme hledat tajemné dinosauří vejce, poklad z ostrova pirátů, indiánské zlato, kouzelnou hůlku mocných čarodějů a tajemství lesních vil. Kromě pátrání nebudou chybět klasické aktivity výtvarného, hudebního a dramatického charakteru.

Zaměříme se na spolupráci dětí v kolektivu, rozvoj logického myšlení a zdravý pohybový rozvoj převážně v lesním terénu.

 

17.8– 28.8.: Dva adaptační týdny

Tyto dva týdny jsou určeny pro nové malé Zvídálky. Odehrají se v klidnějším školovém tempu a chtějí pomoci s poklidným nástupem bez zbytečných slziček v září. Nudit se ale nebudou ani kluci a holčičky, které s námi kamarádili už dřív.